Sukcesja zaplanowana.

Czym jest i od czego chroni ?

Sukcesja pełna to  to zbiór procedur, zabezpieczeń prawnych i gwarancji finansowych pozawalających na zachowanie ciągłości firmy i jej przekazanie kolejnym pokoleniom.

Od czego zacząć?

KONSULTACJA SUKCESYJNA

Podczas krótkiej rozmowy online lub na żywo, doradca zada Ci klika ważnych pytań.
Na podstawie udzielonych przez Ciebie odpowiedzi doradca zaproponuje najbardziej optymalne rozwiązania dla Twojej firmy.

DORADZTWO SUKCESYJNE

Doradztwo ma na celu zabezpieczenie sytuacji nagłych, na które przedsiębiorca nie ma wpływu. Poprzez wdrożenie odpowiednich rozwiązań, funkcjonowanie Twojej firmy nie będzie zagrożone podczas Twojej nieobecności w firmie, choroby, lub na wypadek śmierci. 

WDROŻENIE ROZWIĄZAŃ

Wdrożenie zabezpieczeń prawnych, notarialnych oraz finansowych w razie okoliczności nagłych, tak aby Twoja firma mogła funkcjonować bez przeszkód. 

Wspólny cel sukcesji pełnej.

Przekazanie i zachowanie ciągłości funkcjonowania firmy.
Zabezpieczenie sytuacji nagłych w firmie.

Ważne statystyki.

1%

Zarządca sukcesyjny

Zgonów w Polsce to następstwa chorób

100

ZgŁOSZEŃ miesięcznie

Tyle zgłoszeń o zgonie przedsiębiorców trafia średnio do CEIDG co miesiąc. 

3mln

MAJĄTEK PRYWATNY

Tyle jest działalności w której właściciel odpowiada całym majątkiem prywatnym.

69%

Firmy rodzinne

69% właścicieli firm deklaruje chęć przekazania firmy kolejnym pokoleniom. 

Obszary które zabzpieczamy

ORGANIZACYJNY

Opracowanie strategii rozwoju przedsiębiorstwa w tym celów strategicznych. Ustalenie  i przygotowanie następcy do przejęcia władzy w firmie. Przygotowanie firmy oraz jej pracowników do zmian sukcesyjnych jak również zadbanie ustalenie roli obecnego właściciela i zadbanie o jego spokój finansowy.

RODZINNY

Wdrożenie zabezpieczeń sukcesji nagłej i wprowadzenie założeń planowania spadkowego. Przygotowanie testamentów właścicieli firmy oraz członków rodziny uwzględniających narzędzia planu sukcesji w tym zapisy, zapisy windykacyjne, polecenia czy podstawienia. Zaplanowanie aktywności właściciela firmy po przeprowadzeniu sukcesji. 

Opracowanie Konstytucji Rodzinnej czyli zasady porządkujące zarządzanie majątkiem i biznesem, stanowiącej w głównej mierze wspólne wypracowanie zasad i reguł funkcjonowania firmy oraz rodziny.

PRAWNY

Dopasowanie odpowiedniej dla sukcesji formy prowadzenia firmy. Przygotowanie procedur sukcesji nagłej, które mogą dotknąć właściciela lub wspólników firmy. Zabezpieczenie firmy od strony prawnej na wypadek śmierci lub trwałej niezdolności właściciela jak również rozwodu.
Uporządkowanie struktury kapitałowej wspólników i spółek, opracowanie zmian treści dotychczasowych umów spółek, w tym dotyczących sposobu reprezentacji oraz kontynuacji działalności spółki na wpadek śmierci jej wspólnika.

Opracowanie projektów dokumentów niezbędnych do wdrożenia planu sukcesji, takich jak intercyzy, testamenty, umów sprzedaży, darowizny, umowy i statuty spółek, pełnomocnictwa, porozumień wspólników, porozumień spadkobierców, umowy o zrzeczenie się dziedziczenia albo zachowku, etc.

FIANANSOWY

Plan ochrony majątku osobistego oraz firmowego. Zabezpieczenie źródeł finansowania potrzeb wynikających z procesu sukcesji, takich jak np. finansowanie długów spadkowych, kosztów podatkowych sukcesji, zobowiązań powstałych na skutek likwidacji firmy, sfinansowanie rozliczeń w rodzinie, takich jak zachowek, czy zobowiązań dotyczących roszczeń rodziny zmarłego udziałowca. Zabezpieczenie finansowe nestora po przekazaniu firmy. Przygotowanie planu finansowego, który nie narazi udziałowców na brak płynności finansowej, nie pozbawi rodziny kontroli nad firmą oraz pozostawi firmie zapas kapitału do finansowania strategii firmy

Skontaktuj się z nami.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych zgodne z polityką prywatności.