Sukcesja zaplanowana.
Czym jest i od czego chroni ?
Sukcesja pełna to to zbiór procedur, zabezpieczeń prawnych i gwarancji finansowych pozawalających na zachowanie ciągłości firmy i jej przekazanie kolejnym pokoleniom.
Sukcesja pełna to to zbiór procedur, zabezpieczeń prawnych i gwarancji finansowych pozawalających na zachowanie ciągłości firmy i jej przekazanie kolejnym pokoleniom.
Podczas krótkiej rozmowy online lub na żywo, doradca zada Ci klika ważnych pytań.
Na podstawie udzielonych przez Ciebie odpowiedzi doradca zaproponuje najbardziej optymalne rozwiązania dla Twojej firmy.
Doradztwo ma na celu zabezpieczenie sytuacji nagłych, na które przedsiębiorca nie ma wpływu. Poprzez wdrożenie odpowiednich rozwiązań, funkcjonowanie Twojej firmy nie będzie zagrożone podczas Twojej nieobecności w firmie, choroby, lub na wypadek śmierci.
Wdrożenie zabezpieczeń prawnych, notarialnych oraz finansowych w razie okoliczności nagłych, tak aby Twoja firma mogła funkcjonować bez przeszkód.
Przekazanie i zachowanie ciągłości funkcjonowania firmy.
Zabezpieczenie sytuacji nagłych w firmie.
Zgonów w Polsce to następstwa chorób
Tyle zgłoszeń o zgonie przedsiębiorców trafia średnio do CEIDG co miesiąc.
Tyle jest działalności w której właściciel odpowiada całym majątkiem prywatnym.
69% właścicieli firm deklaruje chęć przekazania firmy kolejnym pokoleniom.
Opracowanie strategii rozwoju przedsiębiorstwa w tym celów strategicznych. Ustalenie i przygotowanie następcy do przejęcia władzy w firmie. Przygotowanie firmy oraz jej pracowników do zmian sukcesyjnych jak również zadbanie ustalenie roli obecnego właściciela i zadbanie o jego spokój finansowy.
Wdrożenie zabezpieczeń sukcesji nagłej i wprowadzenie założeń planowania spadkowego. Przygotowanie testamentów właścicieli firmy oraz członków rodziny uwzględniających narzędzia planu sukcesji w tym zapisy, zapisy windykacyjne, polecenia czy podstawienia. Zaplanowanie aktywności właściciela firmy po przeprowadzeniu sukcesji.
Opracowanie Konstytucji Rodzinnej czyli zasady porządkujące zarządzanie majątkiem i biznesem, stanowiącej w głównej mierze wspólne wypracowanie zasad i reguł funkcjonowania firmy oraz rodziny.
Dopasowanie odpowiedniej dla sukcesji formy prowadzenia firmy. Przygotowanie procedur sukcesji nagłej, które mogą dotknąć właściciela lub wspólników firmy. Zabezpieczenie firmy od strony prawnej na wypadek śmierci lub trwałej niezdolności właściciela jak również rozwodu.
Uporządkowanie struktury kapitałowej wspólników i spółek, opracowanie zmian treści dotychczasowych umów spółek, w tym dotyczących sposobu reprezentacji oraz kontynuacji działalności spółki na wpadek śmierci jej wspólnika.
Opracowanie projektów dokumentów niezbędnych do wdrożenia planu sukcesji, takich jak intercyzy, testamenty, umów sprzedaży, darowizny, umowy i statuty spółek, pełnomocnictwa, porozumień wspólników, porozumień spadkobierców, umowy o zrzeczenie się dziedziczenia albo zachowku, etc.
Plan ochrony majątku osobistego oraz firmowego. Zabezpieczenie źródeł finansowania potrzeb wynikających z procesu sukcesji, takich jak np. finansowanie długów spadkowych, kosztów podatkowych sukcesji, zobowiązań powstałych na skutek likwidacji firmy, sfinansowanie rozliczeń w rodzinie, takich jak zachowek, czy zobowiązań dotyczących roszczeń rodziny zmarłego udziałowca. Zabezpieczenie finansowe nestora po przekazaniu firmy. Przygotowanie planu finansowego, który nie narazi udziałowców na brak płynności finansowej, nie pozbawi rodziny kontroli nad firmą oraz pozostawi firmie zapas kapitału do finansowania strategii firmy