Sukcesja zespół specjalistów

Piotr Paczka

Doradca sukcesyjny

kancelaria@sukcesjadlafirm.pl
+48 517 101 011

Jestem niezależnym doradcą, co oznacza, że nie pracuję dla marki czy firmy, a dla Ciebie. Moja praca polega głównie na dogłębnej analizie Twoich możliwości, potrzeb oraz historii. Pozwala mi to napisać scenariusz zdarzeń, żebym dokładnie określił, jakie rozwiązania są dla Ciebie najlepsze. Moją specjalnością są zarówno ubezpieczenia na życie, jak i również pomoc w zabezpieczeniu finansowym dla firm. Indywidualne podejście oraz przejrzystość oferty to dwie kwestie, które bez wątpienia zawsze towarzyszą mi podczas każdej współpracy. Od 2008 prowadzę własną działalność, skutkiem tego buduje silną nić porozumienia w pracy z klientem biznesowym.

Zmieniając świadomość przedsiębiorców, pomagam im skutecznie zadbać o przyszłość firmy i zabezpieczyć majątek wspólników. Bazując na swoim doświadczeniu, jestem w stanie skutecznie zabezpieczyć Twoją firmę, przeprowadzić proces sukcesji w firmie czy zapewnić dobrze dobrane zabezpieczenie wspólników. Swoim klientom zapewniam profesjonalną usługę, opartą o edukację jak zarządzać finansami jak i także pomoc w pisaniu scenariuszy, niezbędnych do zaplanowania odpowiednich kroków w przyszłości.

Aleksandra Bogusławska

Radca prawny

kancelaria@sukcesjadlafirm.pl
+48 662 019 921

O życiu i końcu istnienia firmy wiem wszystko. Wielokrotnie uczestniczyłam w procesach zakładania firm, budowania marek, jak i wspomagałam już rozwinięte, duże, średnie i małe przedsiębiorstwa w ich działalności, w tym także w zakresie postępowań przetargowych. Obserwowałam powstawanie i rozwój firm – od tych rodzinnych, przez start up’y, a kończąc na firmach o korporacyjnej strukturze. Równie często w swojej karierze zawodowej miałam styczność z procesami przejęcia firm przez następców prawnych, jak również likwidacji przedsiębiorstw.

Trudne, wieloletnie doświadczenia klientów, związane z brakiem uporządkowania spraw przejęcia firmy, uwidoczniły mi jak w szczególności ważne jest zabezpieczenie przedsiębiorców na wypadek przekazania przedsiębiorstwa swoim następcom. W chwili obecnej pomagam klientom w sprawach sukcesji niezależnie od formy prowadzonej działalności.

Edyta Majewską

Radca prawny

kancelaria@sukcesjadlafirm.pl
+48 505 666 479

Radca prawny z ponad 10 letnim doświadczeniem w obsłudze podmiotów gospodarczych oraz również osób prywatnych. Na co dzień prawnie wspierający biznes w ramach bieżącej działalności podmiotów gospodarczych, reprezentowaniem ich interesów w postępowaniach sądowych, a także opiniowaniem i tworzeniem umów gospodarczych.

Doradza w zakresie prawa nieruchomości, obsługi rynku e-commerce, prawa ochrony danych osobowych, szeroko pojętego prawa własności przemysłowej i własności intelektualnej oraz także branży IT. W ramach aktywności zawodowej realizuje projekty związane z sukcesją pokoleniową, począwszy od planowania sukcesyjnego, po wdrożenie strategii ustalonej z Klientem.  Przeprowadza audyty prawne w procesie sukcesji, również doradza w zakresie aspektów biznesowych funkcjonowania przedsiębiorstw. W szczególności obszar zainteresowań skupia wokół sukcesji tzw. przedsiębiorstw rolniczych, łącznie z uwzględnieniem specyfiki funkcjonowania rodzinnych gospodarstw produkcyjnych.

Sukcesja zespół specjalistów – pełny zakres usług

PRAWNY

Analiza posiadanych umów, umów spółek, licencji. koncesji. Prawo handlowe i spadkowe. Planowanie sukcesji.

NOTARIAT

Przygotowanie i sporządzenie wymaganych w procesie sukcesji testamentów oraz umów spółek. 

PODATKI

Dobór najbezpieczniejszej dla Klienta formy prowadzenia działalności oraz przekształcenia. Optymalizacja podatków.

UBEZPIECZENIA

Audyt ubezpieczeń w firmie. Analiza posiadanych polis życiowych właścicieli firm i wspólników pod kątem zdarzeń losowych i sukcesji nagłej.

FINANSE

Analiza posiadanych umów kredytowych i zobowiązań. Dostarczanie gwarancji finansowych. Optymalizacja finansów.

MEDIACJE

Nasi mediatorzy, prowadzą rozmowy z właścicielami firm oraz ich rodzinami podczas procesu sukcesji.

Sukcesja w firmie

Ten proces wymaga silnego zespołu.

Dysponując silnym zespołem specjalistów jesteśmy w stanie przeprowadzić proces sukcesji w Twojej firmie, szybko i profesjonalnie. 

umów spotkanie

W czym pomagamy?