Sukcesja nagła

Czym jest i od czego chroni ?

Czasami zdarzają się sytuacje, przez które nie zdążymy się przygotować do zaplanowanej sukcesji w firmie. W momencie gdy dochodzi do nagłej zmiany sukcesyjnej, spowodowanej chorobą lub śmiercią właściciela lub wspólnika. Na taką ewentualność szczególnie należy się przygotować.

Sukcesja nagła – zagrożenia

Planowanie sukcesji nagłej, jest czymś, co od dawna stosuje się w firmach rodzinnych. Umowy spółek, testamenty i finansowe rozwiązania są powszechnie praktykowane przez tego typu firmy. Mniej popularne jest planowanie w innych formach prowadzonych działalności, zwłaszcza w firmach jednoosobowych i spółkach osobowych. Sukcesja nagła dotyczy jednak każdej firmy prywatnej.

Zagrożenia związane ze śmiercią, poważnymi wypadkami lub chorobą dotykają każdego – niezależnie od wieku. Z perspektywy planowania spadkowego, to takie zdarzenie rozpatrywane jest jako ryzyko – także w kategoriach biznesowych, prawnych i finansowych. 

Przemyśl i sam odpowiedz sobie na pytanie, jakie straty powstałyby, gdyby dzisiaj Twój wspólnik nagle zmarł? Jak mogłoby to wpłynąć na Twoją firmę i Ciebie? Co możnaby zrobić, aby uniknąć skutków prawnych, finansowych, organizacyjnych i dotyczących zarządzania biznesem, które mogłoby takie zdarzenie spowodować?

Sukcesja nagła – od czego zacząć?

KONSULTACJA

Podczas krótkiej rozmowy online lub na żywo, doradca zada Ci klika ważnych pytań.
Wskaże najważniejsze zagrożenia w Twojej firmie oraz zaproponuje najbardziej optymalne rozwiązania.
Konsultacja jest niezobowiązująca.

DORADZTWO

Doradztwo ma na celu zabezpieczenie sytuacji nagłych, na które przedsiębiorca nie ma wpływu. Poprzez wdrożenie odpowiednich rozwiązań, funkcjonowanie Twojej firmy nie będzie zagrożone podczas Twojej nieobecności w firmie, choroby, lub na wypadek śmierci. 

 

WDROŻENIE

Wdrożenie zabezpieczeń prawnych, notarialnych oraz finansowych w razie okoliczności nagłych, tak aby Twoja firma mogła funkcjonować bez przeszkód. 

W czym pomagamy?

Wspólny cel sukcesji.

Zabezpieczeni sytuacji nagłych w firmie na który przedsiębiorca nie ma wpływu.

Polskie firmy – statystyki.

1%

Zarządca sukcesyjny

Zgonów w Polsce to następstwa chorób

100

ZgŁOSZEŃ miesięcznie

Tyle zgłoszeń o zgonie przedsiębiorców trafia średnio do CEIDG co miesiąc. 

3mln

MAJĄTEK PRYWATNY

Tyle jest działalności w której właściciel odpowiada całym majątkiem prywatnym.

69%

Firmy rodzinne

69% właścicieli firm deklaruje chęć przekazania firmy kolejnym pokoleniom. 

Skontaktuj się z nami.





    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych zgodne z polityką prywatności.